15 pażdziernika odbyły się w naszej szkole zajęcia z p. Elżbietą Wodałą, autorką przepieknych prac wykonanych w technice – florotypii. Jest to grafika artystyczna wykonywana na podstawie kolażu roślinnego – obrazu wyklejanego z zasuszonych części roślin. Celem zajęć było zapoznanie uczniów z tą techniką oraz uwrażliwienie na piękno otaczającego świata. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas 2d, 2e, 2b i 1d.
Najciekawsze prace wykonane przez uczniów zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym.

Oto ocena prac dokonana przez p. Elę Wodałę:

Niewątpliwym liderem jest dla mnie Liściakowy Struś Patrycji Mańk – za własny pomysł i ciekawy wybór materiału i nadanie mu stanu emocjonalnego, który odbieram jako nieporadność młodego, zagubionego ptaka.
Drugie miejsce dałabym Liściakowemu pejzażowi Malwiny Winnickiej z II d za nastrój i lekkość,
Trzecie – dla Adrianny Skowron za jej Liściakowa Damę – za oryginalną suknię.
Czwarte – dla Karoliny Zamolskiej za wyraz i dowcip jej Postaci Liściakowej.
Piąte – dla Barbary Błażejewskiej za Liściakowy pejzaż z chmurami – za nastrojowy wybór roślin.

Wyróżnienia: Liściak z gałązką , Liściakowy motyl, Liściakowy pejzaż z chmurami, Liściak, Liściakowy Stwór i Liściakowa sukienka na wieszaku ( niestety nie mam jej zdjęcia).

Wystawa prac p. Elżbiety Wodały pt.” Stroje i …nastroje”
w KLUBIE „POD KOLUMNAMI” na placu Świętego Macieja
w dniach 17 do 30 listopada 2012 r.

klub czynny w godzinach: pon. – piątek 14.00 – 21.00, soboty – 16.00 – 21.00

Barbara Sikora