Dnia 7.11.2013 klasa II d udała się wraz z wychowawczynią p. Iwoną Dzięcioł do Fundacji EkoRozwoju mieszczącej się w nowo otwartej siedzibie przy ulicy Św. Wincentego na zajęcia poświęcone  reklamie i zachowaniom konsumenckim.

Podczas spotkania uczniowie obejrzeli krótki, wprowadzający film na temat tworzenia reklam. Po krótkiej dyskusji został wyświetlony kolejny film reklamowy, tym razem marki Converse. Po projekcji wszyscy otrzymali kartki, na których mieli wypisać zauważone przekazy zastosowane w filmie w celu lepszego poznania tej marki i jaki był tak naprawdę ukryty cel zawarty w reklamie.

Kolejnym zadaniem było oszacowanie, za co tak naprawdę płacimy, kupując drogie, markowe rzeczy. Podzieleni na grupy uczniowie zastanawiali się jak odpowiednio podzielić na procenty biały  T-shirt narysowany na kartce A4.  Zaznaczali na nim co składa się i jakim procencie na ostateczny koszt danego produktu. Po dyskusji i wspólnej wymianie poglądów z prowadzącymi zajęcia uczniowie doszli do wniosku, że reklama ma duży  wpływ na ich wybory i zachowania konsumenckie. Zajęcia uświadomiły wszystkim rolę, jaką odgrywa reklama w życiu codziennym każdego człowieka-konsumenta.

Galeria