W sobotę 6 października w hali MCS przy ulicy Parkowej odbył się I Turniej w Piłce Siatkowej o Nagrodę NSZZ „Solidarność” Wrocław Centrum. Dzięki wsparciu oświatowej organizacji związkowej młodzież mogła aktywnie spędzić weekendowe przedpołudnie.

W turnieju dziewcząt w pierwszym półfinale Gimnazjum nr 5 II (drużyna klas 2de) zdecydowanie zwyciężyło Gimnazjum nr 5 III (1c) 2-0 (11, 7), podobnie było w drugim pojedynku półfinałowym, gdzie Gimnazjum nr 5 I (3c) bez problemów ograło Gimnazjum nr 5 IV (1c)  również 2-0 (6, 9). Dużo więcej emocji dostarczyły decydujące spotkania. W meczu o III miejsce w turnieju doszło do małej niespodzianki, IV zespół pokonał III drużynę 2-0 (17, 15). Kulminacyjnym momentem zawodów był pierwszy set spotkania finałowego, w którym nasz drugi zespół po udanej pogoni miał piłkę setową „w górze”, jednak ostatecznie tego seta, jak i kolejnego wygrała I drużyna. Tak więc Gimnazjum nr 5 I – Gimnazjum nr 5 II 2-0 (24, 15).

W finale turnieju chłopców w finale po dość zaciętym spotkaniu zespół Gimnazjum nr 5 II (oparty na klasie 2c) pokonał Gimnazjum nr 5 I (2de) 2-0 (23, 18, 21).

Najlepszymi zawodnikami wybrano Adriannę Skowron z 2e oraz Mateusza Laskowskiego z 2c.

Uroczystego zakończenia udanego turnieju dokonała przewodnicząca sekcji Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ  „Solidarność” pani Danuta Utrata, która wręczyła zwycięzcom i uczestnikom dyplomy oraz torby słodkości. Dodać należy, że sprawną organizacją zawodów zajęli się pan Rafał Tomczak z „Solidarności” oraz wicedyrektor naszej szkoły pan Marek Marcinkowski. Opiekunami zespołów były panie Anna Dambek i Monika Gębarska.

Składy drużyn:

G5 I – I. Zarzycka, J. Gołębiewska, J. Wójcik, I. Pikus, W. Terka, M. Czyżyk, A. Truszko, K. Skrabka, A. Głowinkowska.

G5 II – P. Zaparty, A. Malon, A. Skowron, P. Szczepankiewicz, P. Mańk, K. Kufel, W. Konderak, M. Winnicka.

G5 III – W. Milczarek, N. Matuszewska, O. Biegalska, K. Paździor, W. Stokowska.

G5 IV – N. Wala, P. Sokołowska, A. Bernady, K. Wiśniewska, P. Gawlik, P. Wiśniewska,

G5 I – J. Józefiak, S. Paterak, H. Brąś, K. Majdański, G. Nowacki, D. Gil, A. Ryndak, M. Iżykowski, M. Urbaniak.

G5 II – M. Laskowski, M. Cierniak, P. Malicki. Ł. Niedośpiał, A. Dąbrowski, R. Wachuła oraz gościnnie K. Łuczyński, B. Balcer