W ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki klasa medialno-informatyczna wybrała się na wycieczkę tropami informatycznych fascynatów.

Na początek trafiliśmy do Muzeum Poczty i Telekomunikacji, gdzie wysłuchaliśmy pouczającego wykładu nt. „Bezpieczeństwa w sieci”. Udało na się tam również obejrzeć eksponaty zgromadzone w Sali Dyliżansów, stare skrzynki pocztowe czy pierwsze dalekopisy poprzedzające erę współczesnej telekomunikacji.

Następnie udaliśmy się na Politechnikę Wrocławską, gdzie rozległym holu budynku nr C-13 zwiedzaliśmy kolejne stoiska Festiwalu Nauki. A było ich całkiem sporo, na szczęście, więc każdy mógł wybrać dla siebie coś interesującego. Dziewczęta zachwyciły się możliwością ładowania telefonów komórkowych za pomocą roweru, chłopcy podziwiali roboty na stoisku „Roboty już tu są”, a Kacper zeskanował sobie głowę skanerem 3D. Na druk niestety nie starczyło nam czasu. Oblegane było również stoisko twórców gier komputerowych „Game Dev – jak to wygląda?”. Stoiska były interaktywne i bardzo zajmujące, szkoda, że nie mieliśmy na nie całego dnia.

ŁG