17 marca Nasze gimnazjum gościło uczniów 10 szkół podstawowych będących uczestnikami IV Turnieju Piłki Nożnej o Nagrodę Dyrektora Gimnazjum nr 5. Zespoły podzielono na 2 grupy, w których drużyny rozgrywały mecze wg zasady „każdy z każdym”. Zwycięzcy grup oraz drużyny z drugich miejsc awansowały do półfinałów. Zacięte mecze wyłoniły finalistów. Końcowym akcentem turnieju były spotkania o III miejsce oraz finał. W kilkugodzinnych zmaganiach najlepszą okazała się być drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 27, która po zaciętym meczu zwyciężyła 2 – 0 zespół Szkoły Podstawowej nr 83. Podobnie było w meczu decydującym o III miejscu, w którym SP nr 44 okazało się być skuteczniejsze  (1 – 0) od SP nr 93. Zwycięzcy w nagrodę otrzymali od dyrektora Naszej szkoły pana Andrzeja Słoki bon o wartości 250 zł do jednego ze sklepów z artykułami sportowymi. Każdy zespół uhonorowany został dyplomami oraz drobnymi upominkami. Zawody mimo zaciętej rywalizacji toczyły się w sympatycznej atmosferze oraz w zgodzie ze słynną zasadą „fair play”.

Pomysłodawcą oraz organizatorem turnieju była pani Monika Gębarska we współpracy z panami Andrzejem Krowiakiem, Krzysztofem Kubiakiem i Januszem Piotrowskim.

MM