W środę 8.02.2017 roku w naszym gimnazjum spotkali się uczniowie z sześciu  wrocławskich gimnazjów (1, 24, 26, 29, 34, Gimnazjum Sióstr Salezjanek) na finale XVII Międzygimnazjalnego Konkursu Geograficznego „Kraje Europy Łacińskiej”. Uczniowie przez dwie godziny zmagali się z zadaniami dotyczącymi wylosowanych wcześniej państw. Trzyosobowe drużyny odgadywały jakie zabytki można odwiedzić w państwach łacińskich, słuchały hymnów i odgadywały ich tytuły, wypełniały mapki konturowe oraz krzyżówki. Na koniec każda szkoła chwaliła się pięknym plakatem ukazującym walory turystyczne wybranego kraju. Zabawa była udana. Jury w składzie: pani Hanna Staniów  i pan Andrzej Starużyk oceniło efekty pracy zespołów i ogłosiło wyniki. Wygrała drużyna z Portugalii czyli Gimnazjum nr 24, na II miejscu była Hiszpania – Gimnazjum nr 26, a na III pozycji uplasowała się Mołdawia czyli Gimnazjum nr 1. A dalej były: Rumunia, czyli Gimnazjum nr 34, Francja – Gimnazjum Sióstr Salezjanek i Włochy – Gimnazjum nr 29. Nagrody i dyplomy wręczył pan wicedyrektor Marek Marcinkowski i organizatorka konkursu Renata Jędrusik. A co za rok? Może „Państwa wyspiarskie”, a może „Polska i jej regiony”? Zobaczymy.

Renata Jędrusik

zdjęcia