Przyłączmy się także i My!!!

Akcja trwa wprawdzie tylko jeszcze do 7 kwietnia 2017 r.

Potrzeba jednak tak mało- drobny gest 🙂

Zakupione produkty przynoście do szkolnej biblioteki.

Wolontariusze projektu wolontariatu miejskiego „Wspieram Wrocław” postanowili podzielić się swoim czasem, sercem i zaangażowaniem na rzecz Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska. W ramach akcji pod nazwą „Nie bądź sknera, kup pampera – Wrocław” organizują zbiórkę darów rzeczowych: artykułów pielęgnacyjnych, medycznych i środków niezbędnych do opieki nad podopiecznymi hospicjum. Akcja została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Wrocławia.

Obecnie hospicjum opiekuje się ponad 60 małymi pacjentami z województwa dolnośląskiego. Mimo to środki finansowe hospicjum są skromne. Kontrakt z NFZ nie obejmuje wielu istotnych dla dzieci aspektów: rehabilitacji, refundacji leków i zakupu sprzętu medycznego. Krótki czas funkcjonowania uniemożliwia pozyskiwanie środków z tytułu 1% podatku, dlatego każda forma pomocy jest bardzo ważna dla utrzymania działalności hospicjum.

Zbiórka odbędzie się w dniach 27 marca – 7 kwietnia 2017 r.

Zapraszamy wszystkich ludzi dobrego serca do włączenia się w akcję poprzez zakup i przekazywanie produktów dla hospicjum. Najpotrzebniejsze produkty dostępne są w zwykłych sklepach:

• pieluchy (rozmiary 3, 4, 5, 6),
  • pieluchomajtki (rozmiary S, M),
  • chusteczki higieniczne,
  • środki pielęgnacyjne: oliwki, kremy na odparzenia, mydło w płynie, szampony dla niemowląt i dzieci,
  • ręczniki papierowe, papier toaletowy, płyny do naczyń, hypoalergiczne płyny i proszki do prania, płyny do mycia podłóg itp.

Darczyńcy mogą też przekazać produkty dostępne w specjalistycznych sklepach i aptekach:

• ligninę i gaziki włókninowe jałowe,
  • płyny dezynfekujące typu Octenisept,
  • rękawice bezpudrowe (S, M, L) oraz rękawice sterylne,
  • blendery do rozdrabniania pokarmu,
  • koncentratory tlenu do tlenoterapii,
  • inhalatory do nawilżania dróg oddechowych,
  • pompy infuzyjne do dokładnego dawkowania leków.