15 kwietnia 2016 r. (piątek) rozegrane zostały XIII Zawody matematyczne dla uczniów szkół podstawowych „Spotkajmy się w 5”. W Zawodach wzięły udział reprezentacje szkół podstawowych: SP 99, SP 67 i SP 97. Uczniowie rozwiązywali różnorodne zadania matematyczne m.in. zadania tekstowe, sudoku, labirynty, tangramy, krzyżówkę z wykorzystaniem kalkulatorów. Sporo emocji wzbudziła budowa mostu Leonarda (most budowany z jednakowych drewnianych listewek) oraz prezentacja członków poszczególnych drużyn.

Wyniki wpółzawodnictwa:

  • I miejsce SP 99 60 pkt.
  • II miejsce SP 67 50 pkt.
  • III miejsce SP 97 43 pkt.

Dziękujemy wszystkim uczniom szkół podstawowych, którzy wzięli udział w naszych Zawodach oraz ich opiekunom.

Zapraszamy w przyszłym roku na kolejne XIV Zawody matematyczne „Spotkajmy się w 5”.

Organizatorzy