Mamy przyjemność poinformować, że redakcja ZETKI zajęła 2 miejsce w konkursie opisanym w poniższym artykule.

Serdecznie gratulujemy!


W piątkowy siedemnasty dzień września, grupa pięknych jak kwiat magnolii dziewczyn wybrała się na konkurs „Szkoły Promującej Turystykę”. Z wachlarzami w ręku stanęły Anna Ciepły, Iza Frąckowiak oraz Klaudia Jabłońska. Ich chanem był Pan Łukasz Gałan.
Konkurs rozpoczął się długim i wyczerpującym wykładem na temat fotografii. Następnie wyruszyliśmy w miasto. Mieliśmy udać się w dwa miejsca, pod tablicę i na ulicę niesłusznie zapomnianego Benedykta Polaka, który ćwierć wieku przed Marco Polo dotarł do Azji, jadąc na misję do Mongolii.

Na początku poszliśmy pod tablicę poświęconą Polakowi. Zrobiliśmy kilka ciekawych zdjęć, lecz to nie wszystko… zabawa dopiero miała się zacząć. Ruszyliśmy w kierunku Hali Targowej, zaś tam kupiliśmy trzy wachlarze, kadzidełka i mongolski kapelusz. Owinięte w chusty z kadzidełkami w kokach oraz wachlarzami w rekach fotografowaliśmy się na tle ul. Benedykta Polaka.

Najpierw w krzakach, potem na skwerku i na hydrancie. Świetnie się bawiliśmy, a pogoda nam sprzyjała. W sumie to nie do końca – w pewnym momencie zaczęło padać. Wtedy mieliśmy wenę twórczą na zdjęcia pod drzewami, na szczęście szybko przestało i powróciliśmy do zdjęć w trawie na otwartej przestrzeni.

Po południu wróciliśmy do siedziby konkursu. To tu zaczęliśmy prace nad drugim etapem, czyli petycją do Rady Miasta Wrocławia. Dostaliśmy klucz do sali, gdzie czekał na nas skromny poczęstunek. Szybko uwinęliśmy się z petycją o upamiętnienie Benedykta Polaka przez zorganizowanie corocznego Festiwalu Orientu.

Wszyscy wspaniale się bawiliśmy i czekamy z niecierpliwością na wyniki, które ogłoszone zostaną 27 września 2010 r.

Galerię zdjęć z wyprawy znajdziesz tutaj.