Dzień Sportu zbiegł się w Gimnazjum nr 5 im. C.K. Norwida we Wrocławiu z uroczystością oddania do użytku kompleksu boisk wielofunkcyjnych, na które z taką niecierpliwością czekali uczniowie szkoły.
Szkołę zaszczycili przedstawiciele Wydziału Edukacji, dyrektorzy wrocławskich szkół praownicy Komendy Policji Wrocław Stare Miasto przewodnicząca NSZZ Solidarność i wiceprezes zarządu oddziału ZNP oraz proboszcz parafii pod wezwaniem Św. Doroty, Stanisława i Wacława.
Wzięli oni udział w apelu przygotowanym przez nauczycieli oraz uczniów Gimnazjum nr 5. Jego gwiazdą, która uświetniła otwarcie, była Elżbieta Kłosińska, sopranistka Teatru Muzycznego „Capitol”, a także Wrocławskiego Teatru „Komedia”. Śpiewaczka w wirtuozerski i porywający sposób wykonała finałową kantatę z IX symfonii Ludwiga van Beethovena do słów Fryderyka Schillera, czyli oficjalny Hymn Europy.
Po brawurowym występie nadszedł czas na przemówienie dyrektora Gimnazjum nr 5 pana Andrzeja Słoki, w którym ten wyraził radość ze wzbogacenia oferty sportowej szkoły, a także wyraził nadzieje na dalszą współpracę z władzami miasta i oświatowymi na tym polu. Miejmy nadzieję, że marzenie o pełnowymiarowej hali sportowej spełni się nam wszystkim.
Program artystyczny stanowiły dwa zespoły taneczne, jeden wokalny i scenka kabaretowa.Oficjalne otwarcie boisk dokonane za pomocą symbolicznego przecięcia wstęgi zostało pobłogosławione przez księdza proboszcza Brodawkę. Na boiskach obejrzeć można było pokaz taekwoondo oraz mecze siatkarek oraz siatkarzy Gimnazjum nr 5.
Dzień zwieńczyły konkurencje przygotowane dla uczniów podczas minifestynu, który odbył sie na drugim wybiegu. Wygłodniali uczestnicy dnia sportu mogli posilić się kanapkami, koktailami, wrapami, ciastami a nawet kiełbaskami na ciepło serwowanymi przez klasy.
Choć wyjątkowo upalny, to jednak niezwykle udany Dzień Sportu wspominać będziemy jeszcze długo, a pomoże nam w tym bogata galeria zdjęć na naszej stronie internetowej.