Jak co roku, już siódmy raz, organizujemy obóz językowy we Włoszech, gdzie możecie nie tylko zobaczyć piękno tego kraju, zwyczaje, spróbować przepysznej kuchni, jadając posiłki we włoskiej restauracji, poznać podstawy komunikacji w języku włoskim, a przede wszystkim doskonalić swoje umiejętności języka angielskiego „poza klasą”.

Pod okiem pedagogów, ale w formie zabaw, gier, ciekawych zadań, wycieczek i małej, przyjacielskiej rywalizacji Wasze zdolności będą rozkwitać, byście mogli poczuć się pewniej w języku, potrafili odpowiednio zachować się językowo w większości sytuacji życia codziennego, jak i oczywiście poznać, rozmawiać i nawiązywać przyjaźnie z ludźmi z różnych krajów oraz lepiej przygotować do wszelkich czekających Was wyzwań językowych (testów, egzaminów itp.)

W tym roku, po drodze do Włoch, mamy zamiar zwiedzić Wiedeń  – stolicę Austrii, jedną z najważniejszych stolic kulturalnych i historycznych Europy, a w trakcie pobytu oferujemy w specjalnie dla Was obniżonej cenie wycieczkę do Werony, nie tylko miasta miłości Romea i Julii, ale też miasta rzymskiej kultury, historii, z amfiteatrem, ulicą marmurową, czy fortecami i zamkami, miasta przepełnionego atmosferą prawdziwych Włoch i regionu Wenecji Euganejskiej, jak i Sirmione, najpiękniejszego miasteczka położonego nad polodowcowym jeziorem Garda, z zamkami, rejsem łodzią po jeziorze pełnym gejzerów z widokiem na  Alpy Adamello i Trydenckie. Oczywiście są już chętni, by pojechać na całodniową wycieczkę do jednego z najbardziej znanych w Europie parków rozrywki, Mirabilandii, a po drodze poznać kolejny region Włoch  – Emilia Romagna z pełną mozaik i nie tylko Rawenną. Opcjonalnie jest również dostępna wycieczka do Wenecji, stolicy regionu Wenecja Euganejska. Przez ponad tysiąc lat była ona stolicą niezależnej Republiki Weneckiej, będąc jedną z morskich i handlowych potęg Morza Śródziemnego, posiadająca liczne zabytki, których bogactwo i forma decyduje o pierwszorzędnym znaczeniu Wenecji jako ośrodka turystyki nie tylko w skali Włoch, ale też w skali ogólnoświatowej.

Obóz odbędzie się między 7 a 16 lipca J Jest on organizowany specjalnie dla Was, uczniowie Gimnazjum nr 5. Zapisy przyjmuje p. Anna Kłosińska – Kucharzewska na spotkaniach z rodzicami, pierwsze już 1.02.2017 r. w sali nr 8 oraz Pan Tomasz Barański, dostępny cały czas, (sala nr 7).
Serdecznie zapraszamy!

Szczegóły

AK