Kolejna Olimpiada Wiedzy HIV/AIDS już za nami. Celem tego konkursu jest pogłębienie i upowszechnienie wiedzy na temat: HIV/AIDS. Promowanie postaw i zrozumienia dla chorych i zakażonych HIV. Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy, odbył się 23 listopada, brali w nim udział przedstawiciele 15 wrocławskich gimnazjów. Do finału zakwalifikowały się 4 reprezentacje, które najlepiej poradziły sobie z rozwiązaniem testów zawierających pytania otwarte i zamknięte. W tym roku szkolnym okazały się nimi drużyny z gimnazjum nr 1, 5, 14 i ZSA Politechniki Wrocławskie.j Zwycięzcy spotkali się 30 listopada podczas drugiego etapu olimpiady, który polegał na wykazaniu się przez uczniów teoretyczną znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej osobom chorym i poszkodowanym z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Poniżej lista tegorocznych laeuratów.

I miejsce – ZSA Politechniki Wrocławskiej –  85 pkt.

II miejsce Gimnazjum nr 5 w ZS nr 7 – 80 pkt.

III  miejsce  Gimnazjum nr 14 – 76 pkt.

Wyróżnienie  Gimnazjum nr 1 – 74 pkt.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w XVI Olimpiadzie Wiedzy HIV/AIDS i zapraszamy za rok.

Iwona Dzięcioł