W dniach 18 – 23 września w ramach XVIII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki grupa uczniów z naszego Gimnazjum pod opieką p. K. Krzysztofik i p. I.Dzięcioł brała udział w warsztatach i wykładach. 18 Września braliśmy udział w wykładzie na temat termowizji.

Wyjaśniono nam, co to jest termowizja, gdzie jest ona wykorzystywana oraz zaprezentowano, jak działa kamera termowizyjna. Na zakończenie wykładu zrobiliśmy sobie taką kamerą zdjęcie. Po wykładzie poszliśmy na wystawę projektów dyplomowych. 22 Września braliśmy udział w wykładzie, zatytułowanym: „ Czy Odra we Wrocławiu jest korytarzem ekologicznym?”. Wykładowca opowiadał nam o przebudowie brzegów Odry, w wyniku czego wycinanych jest wiele drzew. Wykład był bardzo ciekawy i pouczający. Tematem warsztatów była „Technika mokrej płyty koloidalnej”.

Na początku odbyła się krótka prezentacja historii fotografii oraz techniki robienia zdjęć, następnie przeszliśmy do praktyki. Zrobienie zdjęć polegało na zamoczeniu specjalnej płyty w odpowiednich substancjach, a następnie zrobienia na niej zdjęcia. Zajęcia, w których braliśmy udział były ciekawe i poszerzyły naszą wiedzę z zakresu przedmiotów przyrodniczych.

Aleksandra Stężowska kl. III c