Dnia 28 września 2015 roku, uczniowie klas trzecich z naszej szkoły pod opieką p. Iwony Dzięcioł brali udział w zajęciach w Humanitarium. Tematem zajęć była sekcja serca i profilaktyka antyalkoholowa.

Na początku zajęć udaliśmy się do laboratorium gdzie przeprowadzaliśmy doświadczenia sprawdzające działanie alkoholu na różne produkty np. chrzan, białko jaja kurzego, kawałek wątroby. Jednym z ciekawszych doświadczeń było tworzenie tzw. „burzy” w probówce. Kolejnym punktem warsztatów była sekcja serca, która wzbudziła największe zainteresowanie uczestników. Prowadząca zajęcia poinformowała nas, że jest to serce świni i prawie niczym nie różni się od serca człowieka.

Badając, dotykając „prawdziwe serce świni” i obserwując to co się znajduje w środku każdy mógł się poczuć jakby zaglądał do własnego serca. Zajęcia podobały się wszystkim uczestnikom, którzy nie mogą się już doczekać kolejnych edycji, a w planach jest „Sekcja oka i płuc”.

Julia Lewalska III e